Sesje w plenerze cieszą się dużą popularnością, zwłaszcza te na łonie natury. Niestety, na przeszkodzie może stanąć pogoda. Alternatywą jest sesja w profesjonalnym studiu fotograficznym. Ponieważ decyduje się na nią mniej osób, z pewnością tak wykonane zdjęcia będą się wyróżniać i przyciągać uwagę innych. Na plus działa to, że sesję w studiu wykonać można o każdej porze dnia, a nawet wieczorem, gdy na zewnątrz jest już ciemno. Jeśli marzysz o oryginalnych i stylowych zdjęciach, sesja w studio to strzał w dziesiątkę.

Fotografia studyjna – na czym polega?

Fotografia studyjna nazywana jest także klasyczną. Polega ona na aranżowaniu środowiska tak, aby uzyskać konkretny efekt na zdjęciu. Najważniejsza jest oczywiście praca ze światłem. To właśnie dlatego w profesjonalnych studiach fotograficznych zauważyć można wiele lamp. Fotografia studyjna daje zupełnie inne możliwości niż ta plenerowa. Nic nie jest tutaj dziełem przypadku. Stąd tak duża rola fotografa, który przejmuje kontrolę nad wieloma aspektami jak wspomniane już światło, otoczenie, a nawet zachowanie pozujących do zdjęcia. Niestety, osoby stojące przed obiektywem często czują się nieswojo. Wydaje im się, że ich miejsce powinien zająć profesjonalny model. A przecież fotografia studyjna jest dla każdego. Powstała ona po to, by ludzie mogli mieć pamiątkę na całe życie, utrwalając swój wizerunek. Kto nie widział na ścianie swojego rodzinnego domu wykonanego w studiu zdjęcia ślubnego rodziców czy dziadków? Takie fotografie potrafią zachwycać i wzruszać.

Sesja w studio – czy to ma sens?

Z pewnością wiele razy widziałeś/aś zdjęcia sławnych osób, wykonane właśnie w trakcie sesji studyjnej. Być może skorzystali z niej nawet Twoi znajomi. Bardzo możliwe, że i Ty się zastanawiasz czy nie sprawić sobie takiego podarunku. Zdjęcie może być piękną pamiątką lub upominkiem dla bliskich. Może też posłużyć jako Twoja wizytówka na różnych portalach internetowych. Obawiasz się jednak czy ma to w Twoim przypadku jakikolwiek sens…

Tak się składa, że wiele osób ma opory przed profesjonalną sesją w studio. Wydaje im się, że wymaga to specjalnych umiejętności. Niektórzy mają także przeświadczenie, że nie są fotogeniczni. Nie zdają sobie oni sprawy, jak wielki wpływ na ostateczny efekt ma odpowiednie ustawienie lamp i dobra poza. To jednak zadanie dla fotografa, by podpowiedzieć swoim klientom, jak powinni ustawić się przed obiektywem. Na jego głowie jest także odpowiednia aranżacja światła i cieni. Mało tego, integralną częścią fotografii portretowej jest profesjonalny retusz. Różne mankamenty i niedoskonałości można więc poprawić.

Jeśli więc zastanawiasz się, czy profesjonalna sesja w studio ma w Twoim przypadku sens – odpowiedź brzmi tak, o ile ufasz fotografowi. Dlatego też warto wybrać kogoś, kto naprawdę zna się na rzeczy. Będąc w dobrych rękach masz gwarancję, że zdjęcia będą rewelacyjne.

Sesja w studio okiem fotografa

Sesja w studio fotograficznym jest dużym wyzwaniem dla fotografa. Zdjęcia plenerowe często zachwycają kompozycją, feerią barw, ciekawymi obiektami dookoła. Sesje w studio to jednak coś innego. W tym przypadku to fotograf kontroluje otoczenie. Musi także sprawić, by jego modele czuli się komfortowo, dzięki czemu wyjdą naturalnie na zdjęciach.

Mimo tych wszystkich wyzwań, mogę śmiało powiedzieć, że uwielbiam fotografować ludzi w studio. Daje mi to prawdziwą wolność. Jak każdy fotograf, mam swój styl. Nie korzystam z wymyślnych gadżetów i kolorowych teł. Stawiam na minimalizm, co pozwala w pełni skupić mi się na swoich modelach. To oni są bohaterami moich fotografii. Ich emocje i aura, jaką wokół siebie tworzą. Sprawiam, że ma moich zdjęciach wyglądają oni wyjątkowo. Stawiam na malarskość światła, co pozwala na wyeksponowaniu piękna każdego człowieka. Mimo, że jako fotograf pracuję już 10 lat, nigdy nie miałem takiej samej sesji. Ludzie zawsze przychodzą z innymi historiami i energią, co staram się pokazać na zdjęciu. Surowość studia pozwala mi to wyeksponować.

Ważna jest dla mnie naturalność i prostota wyrazu. Jednocześnie chcę, aby moi klienci otrzymali zdjęcia, gdzie nienagannie się prezentują. Dlatego stawiam również na profesjonalny retusz. Jeśli rozmaże Ci się makijaż, źle ułoży bluzka, albo przypadkiem wyeksponujesz niechciany fałd ciała, nie ma sprawy. Poprawię zdjęcie tak, aby efekt Cię zadowalał! Nie martw się, jeśli nie wiesz jak wygląda sesja w studio. Pomysł na pozy to moje zdanie. Ustawię Cię tak, byś świetnie się zaprezentował/a.

Posmakuj fotografii studyjnej…

To jak, kusi Cię profesjonalna sesja w studio? Cena różni się w zależności od pakietu, to Ty wybierasz, który Ci odpowiada. Do studia możesz przyjść sam lub z kimś bliskim. Łatwo je także znaleźć, bo zlokalizowane jest na rynku miasta Bieruń Stary. Nie zastanawiaj się, jak to będzie i nie stresuj się całą sytuacją. Pamiętaj, masz być sobą! Moim zadaniem jest, by zdjęcia dobrze wyszły. Pokieruję Tobą w tym procesie. Razem możemy stworzyć fotografie, które będą dla Ciebie pamiątką na całe życie, a dla mnie – powodem do dumy!